Menu

Mediterra Hakkında

Mediterra Agro, 2017 yılında İstanbul'da kurulmuş olup tarımsal ürün ve gıda hammaddelerinin
ithalat, ihracat ve transit ticareti alanında faaliyet göstermektedir.

Merkez ve ticaret ofisimiz İstanbul`da yerleşik olup operasyonel ofisimiz ise Türkiye`nin en büyük deniz limanına sahip olan
Mersin`de bulunmaktadır.

Mediterra Agro, Mersin'de toplamda 3000 m2'den fazla depolama alanına sahip 3 adet A Tipi gümrüklü antrepoya sahiptir. Yıl boyunca tarımsal hammadde ve emtialarımızın depolandığı gümrüklü antrepolarımız Mersin Uluslararası Limanı'na (MIP) 2,5 km uzaklıkta bulunmaktadır.

Şirket yönetim kadrosu tarımsal ürün ve emtialarin uluslararası ticareti konusunda 15 yılı aşkın uzun bir uluslararası ticari deneyim ve çevreye sahiptir.

Mediterra Agro, 2021 yılı başı itibariyle Avrupa Komisyonu (EC) No. 834/2007 ve USDA Ulusal Organik Programı (NOP) 7 CFR Part 205
organik tarım ticareti sertifikalarını almaya hak kazanmıştır.

Tahıl, Yem, Yağlı Tohumlar, Bakliyat, Pirinç, Susam, Kahve gibi tarımsal ürün ve emtiaların yanında Hindistan Cevizi, Şeker, Kakao, PST, Sitrik Asit gibi endüstriyel gıda hammaddelerinin ticari faaliyetinde de bulunmaktayız.

Ana faaliyet alanımız yukarıdaki tarımsal ürün ve gıda hammaddelerinin Mersin limanında şirketimize ait A-tipi gümrüklü antrepolarda depolanıp Türkiye'deki yerleşik ithalatçı ve üreticilere proforma fatura bazında satışının yapılması ve transit ticaret kapsamında diğer ülkelerdeki yerleşik müşterilerimize tedarik edilmesidir.

Karadeniz menşei (Rusya, Ukrayna, Moldova, Romanya, Bulgaristan) tarımsal ürün ve emtiaların konteyner bazında Asya'daki ülkelere transit ihracatını yapmaktayız ve ilerleyen dönemlerde Ambarlı, Bandırma, İzmir, Tekirdağ, Samsun, Mersin limanlarına 3000 tonluk gemiler ile buğday ve yem hammadde ürünlerinin ticaretini başlatmayı planlamaktayız.

Mediterra Agro, aynı zamanda Nijerya - Çad - Etiyopya - Somali - Burkina Faso - Uganda - Mozambik - Tanzanya - Pakistan - Malawi - Fildişi Sahili - Gine ve Senegal gibi Afrika menşei susam tohumlarının Türkiye'deki önde gelen ithalatçı firmalarından birisi olup önümüzdeki dönemlerde susam pazarındaki ticaret hacmimizi kademeli olarak artırmayı planlamaktayız.

Mediterra Agro, güvene dayalı, ilkeli ve etik çalışma odaklı ticaret politikası sonucunda yurtdışı piyasalarında da
kısa sürede saygın bir konum elde etmiştir.

Edinmiş olduğu bilgi birikim ve ticari itibarla tarımsal emtia ve gıda hammadde ticareti alanında geniş bir deneyime sahip olan Mediterra Agro, Türkiye ve Asya pazarlarındaki ticaretiniz için güvenilir iş ortağınızdır.