Menu

Organik Tarım

Mediterra Agro, uzun yıllara dayanan tarımsal emtia ticaretindeki uluslararası tecrübesini organik tarım ürünlerinin ticaretindede devam ettirmek amacıyla 2020 yılının ortasında organik tarım ticareti için gerekli uluslararası sertifikasyon çalışmalarına başlamıştır.

Organik tarım konusunda akredite sertifikasyon kuruluşları tarafından yapılan denetim ve incelemeler sonucunda Avrupa Komisyonu (EC) No. 834/2007 ve USDA Ulusal Organik Programı (NOP) 7 CFR Part 205 regülasyonlarına uygun olarak 2021 yılı başı itibariyle organik tarım ticareti sertifikalarını almaya hak kazanmıştır.

Organik tarım ekolojik denge gözetilerek insanın ve tabiatın sıhhatini esas alan kontrollü bir üretim modelidir. Ekolojik dengenin korunması odaklı ticaret anlayışı gereği temiz gıda ve yem üretimini amaç edinen organik tarım alanında faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Bu konuda çalıştığımız olduğumuz kontrol ve sertifikasyon şirketleri ile birlikte tarladan başlayarak son ürüne kadar devam eden tam bir izlenebilirlik sunuyor ve ticaretini yaptığımız organik tarım ürünlerinin teknik analizlerini ilgili laboratuvarlarda yapıyoruz.

Organik ticaretini yaptığımız tarım ürünlerimiz;

  • Organik Nohut
  • Organik Kırmızı Mercimek
  • Organik Yeşil Mercimek
  • Organik Soya Fasulyesi
  • Organik Susam

AB Organik Tarım
Sertifikası

NOP Organik Tarım
Sertifikası

Mediterra Agro olarak sürdürülebilir, şeffaf, izlenebilir ve güvenli organik gıda ve yem tedariğinde öncü firmalar arasında yer almayı hedeflemekteyiz.